środa, 31 maja 2017

Podsumowanie trzech miesięcy

Mój wpis zapewne będzie jednym z ostatnich tej edycji konkursu.

A sam konkurs miał cel bardzo mocno edukacyjny. Dzięki niemu poznałem, na czym choć trochę polega programowanie, ponieważ o ile pierwsza część mojego programu była stosunkowo prosta, to ta druga sprawiła mi wiele problemów. Bardzo długo nie mogłem sobie poradzić z błędami jakie występowały w moim kodzie, więc postanowiłem rozszerzyć 'działalność'. Udało mi się znaleźć mentora. Nie jest on jakimś wielkim specjalistą, lecz jego wiedza mocno przewyższa moją. Prosiłem o wskazanie błędów i jakieś podpowiedzi w postaci pseudokodu. Dostałem także w prezencie część kodu, więc mój open-sourcowy projekt nabrał właściwego dla siebie charakteru. I trochę się podszkoliłem, chociaż w tej tematyce sporo jeszcze przede mną. Teraz, gdy będzie już po konkursie i nie będę myślał tak intensywnie o moim projekcie będę mógł skupić się na nauce paradygmatu OOP. To on sprawia mi póki co najwięcej problemów. Tak więc mam cel na najbliższy czas.

Chodzą mi już po głowie nowe pomysły dotyczące 'Mistrza ortografii' - chciałbym przenieść go na androida. Znalazłem już odpowiednie narzędzie jakim jest Kivy, jednak Kivy opiera się na PyGame, a sam PyGame na OOP. Więc ten pomysł jest pomysłem czysto ewolucyjnym. Sporo nauki przede mną, ale i sporo zabawy z kodem.

I na sam koniec, chciałbym życzyć wszystkim podobnym do mnie początkującym programistom wytrwałości w nauce.

"Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

1 komentarz:

  1. Gratulacje! Udało się nam, było ciężko ale dotrwaliśmy ;)

    OdpowiedzUsuń

Is it to hard ?

Ogromna ilość czasu i energii potrzebna na pracę jaką wykonuję zastopowała troszkę moje postępy programistyczne. Wciąż chciałbym zawalczyć z...